Zarejestruj się
Bezz.pl - dla kobiet szukających kobiet.

Ellen Page jest jedną z nielicznych lesbijek, które zna cały świat. 30-latka od lat zaskarbia sympatię kolejnych wielbicielek i wielbicieli, nie tylko kolejnymi świetnymi rolami, ale także szczerością i odwagą.

Jeżeli jeszcze nie jesteście fankami kanadyjskiej aktorki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że po przeczytaniu tej listy dołączycie do tego grona.


1. Niezapomniany coming out


“1.


14 lutego 2014, data odpowiednia, by się zakochać, ale jak się okazuje jest to też dzień w sam raz na dokonanie coming outu. Pewnie wiele z nas pamięta jej wzruszającą i pełną emocji przemowę podczas konferencji Human Rights Campaign w Las Vegas. Ellen Page w poruszający sposób powiedziała wtedy, że jest lesbijką oraz opowiedziała o latach siedzenia w szafie.

“Jestem tutaj, ponieważ jestem lesbijką oraz dlatego, że może uda mi się coś zmienić. Pomóc innym by mieli łatwiejsze życie” - mówiła wtedy Ellen.


2. Freeheld


“2.


Film, który warto zobaczyć i warto pokazać wszystkim, którzy nie rozumieją, dlaczego lesbijki i geje żyjący w związkach żądają równych praw. Ellen Page jeszcze przed swoim coming outem mówiła o tej produkcji, jak o projekcie, który dla niej jest w pewnym sensie osobisty.

Freeheld to poruszająca historia, w której Ellen w roli głównej wciela się w rolę mechanika samochodowego, lesbijki, która musi stawić czoła chorobie swojej partnerki (Julianne Moore) i walce z dyskryminacją.


3. Ma wielkie serce


“3.


Ellen Page nie tylko wspiera walkę o równe prawa całej społeczności LGBTQ+, aktywnie pomaga organizacjom charytatywnym oraz kampaniom. Między innymi swoimi działaniami wsparła Amerykańską Kampanię dla Birmy, w której aktorka wzięła udział serii spotów, w których wraz z innymi gwiazdami apelowała o zakończenie dyktatury wojskowej w Birmie. Pomaga także organizacjom walczącym z głodem wśród dzieci.


4. Gaycation


“4.


Ellen Page po raz kolejny potwierdza, że los osób LGBTQ+ nie jest jej obojętny. W serialu dokumentalnym wraz ze swoim przyjacielem wyrusza w podróż po świecie. Odwiedzając różne kraje i poznaje sytuację oraz historię osób i społeczności LGBT w poszczególnych państwach. W czasie dwóch sezonów programu odwiedziła między innymi Francję, Indie, a nawet Ukraine. Kto wie, może w kolejnym sezonie dotrze do Polski?


5. Jest po prostu utalentowana...


“5.


Jeżeli jeszcze nie pałacie wielką sympatią do Ellen Page i nie macie ochoty spędzić kilkunastu godzin przed ekranem z nią w roli głównej, to mamy dla Was kluczowy argument. Ona jest po prostu utalentowaną aktorką. Ma na swoim koncie wiele świetnych ról w takich filmach jak: Incepcja (Inception), Niepokorna (Mouth to Mouth), Pułapka (Hard Candy), czy Juno. Za rolę w Juno kanadyjka otrzymała nominację do Oscara, a w filmie oprócz umiejętności aktorskich, zaprezentowała swoje zdolności wokalne.


Czekamy na wasze komentarze. Piszcie co Wy sądzicie o Ellen Page. Jaki film z jej udziałem uważacie za najlepszy bądź najgorszy?


-----


Chcesz być na bieżąco z newsami LGBT? Odwiedź nas na bebloty.pl oraz śledź nasze wpisy na bezz.pl!Iwona32
Widziałam ostatnio w tv film z nią i Juliane Moore i az sie popłakałam bo taki zyciowy był no i chciała bym w moim związku mieć tak jak miedzy nimi było no ale ... Jak sie nie ma co sie lubi .... Polecam ten film - piękny
  • 25 sierpień 2017
  • ·
  • Lubię to 2
TOP