Zarejestruj się
Bezz.pl - dla kobiet szukających kobiet.

Orange Is The New Black ma za sobą cztery sezony, a już wiadomo, że powstaną trzy następne. Serial o kobietach osadzonych w więzieniu o obniżonym rygorze ogląda duże grono kobiet, ale także i mężczyzn.
Co sprawia, że historia o kobiecym więzieniu jest tak uwielbiana, stając się obecnie topowym serialem oglądanym wśród lesbijek?Ten serial to kobiety


“Ten


Skoro więzienie dla kobiet to muszą być kobiety. Mógłby ktoś stwierdzić.
To prawda, ale do niedawna ciężko było znaleźć ciekawe, silne, kobiece charaktery grające pierwsze skrzypce w serialach, nie mówiąc już o całej produkcji niemal w 100% poświęconej kobietom i tworzonej przez kobiety.

Więzienie w Litchfield to worek bez dna silnych, ciekawych i barwnych bohaterek.
Crazy Eyes, Red, Gloria, Alex, Nicky... można by długo wymieniać. Wszystkie mają za sobą ciekawe i wciągające historie. Mnogość charakterów jest tu ogromna. W żadnym innym serialu nie znajdziecie takiej mieszanki. Była zakonnica, joginka, narkomanka, dilerka, seryjna morderczyni…


Nie brakuje lesbijskich wątków


“Nie


Przy takim stężeniu kobiecych hormonów na metr kwadratowy muszą pojawić się kobiece pary.
Co prawda Orange Is The New Black nie jest drugim The L Word, jednak nie brakuje tu prawdziwych lesbijskich dramatów i lesbijskiej miłości. Alex i Piper, Nicky i Lorna Morello, Soso i Poussey oraz wszystkie zauroczenia Suzanne. Oprócz tego wiele innych, chwilowych i przelotnych relacji.
Wszystko w więziennych murach, próbując chociaż na moment zniknąć z oka strażnikom. Jest więc chwilami intensywnie, w powietrzu unosi się napięcie, a po każdej scenie zostaje niedosyt.


Bo to nie jest tylko historia o Piper


“Bo


Pomimo całej sympatii do Piper, to jednak trzeba przyznać, że momentami jest dość irytująca. Nie jeden raz łapiemy się za głowę na widok tego, co wyprawia. Aż dziwi, że Alex jeszcze to wytrzymuje.
Na szczęście pomimo tego, że w pierwszym sezonie, to na niej skupiała się cała historia to już w kolejnych, scenarzyści zaczęli stopniowo wysuwać na pierwszy plan bohaterki drugoplanowe lub nawet te, które pojawiały się na ekranie od czasu do czasu.

Dzięki temu Piper nie jest już tak męcząca. My możemy ze spokojem obserwować jak coraz bardziej pochłania ją więzienna rzeczywistość, a my mamy możliwość cieszyć, w większej dawce, takimi osadzonymi jak Big Boo, Red, czy Poussey.


Po prostu Crazy Eyes


“Po


Wymienialiśmy już część wspaniałych bohaterek Orange Is The New Black, wśród nich Szalonooka zdecydowanie wysuwa się na pierwsze miejsce.
Jej postać początkowo była rozpisana tylko na trzy początkowe odcinki pierwszego sezonu, jednak Uzo Aduba, grająca Crazy Eyes tak spodobała się producentom, że postanowiono jej postać rozszerzyć na pozostałe odcinki. Całe szczęście, bo czym byłoby Litchfield bez tej zwariowanej lesbijki.
To ona tworzy niepowtarzalny klimat wielu scen, jej wieczne rozbiegany wzrok i nieprzewidywalność zwiastują, że będzie się działo.


Dramat, komedia i niepowtarzalny klimat


“Dramat,


Nie ważne, czy wolicie seriale komediowe, czy dramatyczne, tutaj znajdziecie jedno i drugie. Orange Is The New Black to serial, który jest nominowany w kategoriach dramatycznych, jak i komediowych.
Są tutaj momenty, w których nie sposób się nie śmiać, ale z drugiej strony pojawiają się chwile, w których nawet, największym twardzielkom może zakręcić się łza w oku.

To tworzy niepowtarzalny klimat serialu. Czarny humor, walka o władzę, seks w schowkach na miotły i więzienne kraty, to wszystko składa się na atmosferę nie do podrobienia. I pomimo tego, że na świecie powstają kolejne seriale o kobiecych w więzieniach, to jednak OITNB jest unikatowe.


Napiszcie, czy oglądacie Orange Is The New Black? Co Wam się podoba lub nie w tym serialu?


-----


Chcesz być na bieżąco z newsami LGBT? Odwiedź nas na bebloty.pl oraz śledź nasze wpisy na bezz.pl!Legendary
Polecam! Serial wciąga, nie mogę się doczekać kolejnych sezonów. Najlepszy serial jaki oglądałam. No i uwielbiam Alex chociaż wszystkie są wspaniałe gorąco polecam !!
 • 1 marzec 2017
 • ·
 • Lubię to 0
Volleybb
Uwielbiam ten serial i ta Alex
 • 8 lipiec 2018
 • ·
 • Lubię to 0
Villanelle7
Fajny serial, ale Wentworth jeszcze lepszy
 • 23 październik 2018
 • ·
 • Lubię to 0
kimchi
O właśnie, mój ulubiony serial! Chce ktoś popisać o nim? Chętnie podyskutuję, akurat jestem w trakcie oglądania 2 sezonu
 • 4 listopad 2018
 • ·
 • Lubię to 0
zmyslowa99
Oglądałam wszystkie sezony i czekam na następne Alex mi sie najbardziej podoba chciałabym mieć taką kobietę
 • 12 grudzień 2018
 • ·
 • Lubię to 0
TOP